Nasıl yardımcı olabiliriz?

Aşağıdaki materyaller yardımcı olmadıysa, bizimle iletişime geçebilirsiniz ve mümkün olan en kısa sürede size geri döneceğiz.

Yardım

Sorun giderme

Robot Süpürgelerin uzun tüylü halılarda ilerlerken karşılaştığı temel olarak iki sorun bulunmaktadır. Birincisi uzun tüyler sebebi ile düşme sensörlerinin uzun tüyler arasındaki derinlik sebebi ile cihazın güvende olmadığını algılamasıdır. Uzun tüyler arasındaki derinlik sensörleri tetikler ve robotunuz ilerlemeyi reddeder.İkinci sorun ise ön tekerleğin sentetik tüylü halılarda kayması ve gidilen mesafenin ana tekerlekler ile uyum sağlamaması sebebi ile robotun bulunduğu yeri tam olarak hesaplayamamasıdır. Genel olarak, çoğu evde gerekli olduğu için düşme sensörlerini devre dışı bırakmak mümkün değildir.

Öncelikle, kaçırılan alanlara erişimi engelleyen hiçbir eşya veya yerleşim olmadığından emin olmanız gerekmektedir. İkinci sebep olarak genelde gözümüzden kaçan ancak robotun duvarlara paralel temizlik yapmasını sağlayan duvar sensörünün temiz olduğunu kontrol etmelisiniz. Bu sensörü nemli bir bez ile silmeniz yeterlidir.
Haritada olmasına rağmen bazı sanal engelleri tanımıyor veya ısrarla bazı bölümlere girmiyor ise evin bazı bölümlerinde internet sinyalinin yetersiz olduğunu göz önüne almanız gerekmektedir.

Uygulama içinde görüntülenen harita yalnızca yatay veya dikey olmalıdır. Açılı görünüyorsa, bunun nedeni yuvanın hatalı yerleştirilmesi olabilir. Yuvayı, her iki tarafta en az 0,5 m ve önde 1,5 m boşluk olacak şekilde yeni bir konuma taşıyın ve mutlaka duvara/duvara dayalı bir mobilyaya dayayın. Ayrıca, Harita Kaydetmeyi kapatmayı deneyebilir, ardından bir sonraki temizlemenizde yeni bir harita oluşturmak için onu geri değiştirebilirsiniz.
Düşme sensörlerini silin ve robot temizleyicinin karanlık (koyu renk) veya tüylü halı üzerinde olmadığından emin olun. Düşme sensörleri çok koyu veya siyah halılarda derinlik algıladıkları için robotların ilerlemesini durdururlar.
Robot, şarj yuvasından farklı bir konumda başlatılmışsa, bir engele çarpıyorsa veya manuel olarak hareket ettirilmişse, yuvasına geri dönme sorunları yaşayabilir. Bu meydana gelirse, aşağıdaki çözümlerden birini deneyin:Yuvayı yeni bir konuma taşıyın ve robotun onu bulup bulamayacağını görün. Yuva bir duvara yaslanmalı, her iki tarafta en az 0,5 m ve önünde 1,5 m açıklığa sahip olmalıdır. Ardından, şarj yuvasının ön sinyal aktarım alanını ve robotun yerini bulması için robotun ön sensörünü temizleyin.
Bu bir fan sıkışma arızasıdır. Fandaki kalıntıları düşürmek ve temizlemek için robotun yan tarafına birkaç kez sertçe vurunuz ve silkeleyiniz. Sorun düzelmez ise servisinize başvurunuz.

Sıkışıp sıkışmadıklarını kontrol etmek için tekerleklere manuel olarak basın ve döndürün. Sıkışmışlarsa, onları serbest bırakmaya çalışın. Sorun düzelmez ise servisinize başvurunuz.

Ana temizlik fırçasının her iki tarafındaki bağlantı uçlarının iyice temiz olduğundan emin olun. Ana fırçaya veya yanındaki yuvalara kablo, ip, saç gibi şeylerin dolanmadığın kontrol ediniz. Ardından robotu Halı modu etkin olarak çalıştırın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.
Paspas bezini ve su filtrelerini değiştirin ve tekrar deneyin. Filtreyi tıkayabileceği için suda önerdiklerimiz dışında temizlik ürünleri kullanmayın. Su çıkışını nazikçe temizlemek için bir iğne kullanın. Su tankını düz bir yüzeye koyun ve bükülme olup olmadığına bakın. Eğilmiş bir su tankının değiştirilmesi gerekecektir, genelde doğrudan güneş altında uzun süre beklemiş ise su tanklarında eğilme görülebilmektedir.
Toz haznesinin algılanmadığı hatadır. Toz haznesini çıkartın ve filtrenin yan tarafındaki mıknatısı arayın. Bazen temizlik sırasında bu küçük mıknatıs düşmekte ve tetikleme işlevini yitirmektedir. Mıknatıs bulamazsanız, filtreyi değiştirin ve tekrar deneyin
Robotu açın ve lazer ünitesinin döndüğünden emin olmak için izleyin. Lazer ünitesi dönmüyorsa, yavaşça manuel olarak döndürün ve ardından robotu yeniden başlatın. Hiçbir şekilde lazer ünitesini zorlamayın veya gözlerine dokunmayın. Sorun düzelmez ise servisinize başvurunuz.
Gürültü durana kadar aşağıdaki adımların her birini deneyin. Her adımdan sonra, gürültünün devam edip etmediğini görmek için robotu kısa bir süre çalıştırın. – Ana fırçayı ve fırça kapağını çıkarın. Robotu deneyin. – Yan fırçayı sökün ve çıkarın. Robotu deneyin. – Ön tekerleği çıkarın. Robotun önünü destekleyerek deneyin. Yukarıdakilerden hiçbiri gürültüyü durdurmadıysa, tekerleklerini manuel olarak çevirmeyi deneyin. Sorun düzelmez ise tekerlek veya temizlik ünitesindeki dişli kutusunda arıza vardır, lütfen servisinize başvurunuz.
Gürültü durana kadar aşağıdaki adımların her birini deneyin. Her adımdan sonra, gürültünün devam edip etmediğini görmek için robotu kısa bir süre çalıştırın. – Ana fırçayı ve fırça kapağını çıkarın. Robotu deneyin. – Yan fırçayı sökün ve çıkarın. Robotu deneyin. – Ön tekerleği çıkarın. Robotun önünü destekleyerek deneyin. Yukarıdakilerden hiçbiri gürültüyü durdurmadıysa, tekerleklerini manuel olarak çevirmeyi deneyin. Sorun düzelmez ise tekerlek veya temizlik ünitesindeki dişli kutusunda arıza vardır, lütfen servisinize başvurunuz.
Roborock robotlarında kullanılan IR düşme sensörleri, siyah veya koyu renkli halılara denk geldiği zaman derinlik algılarlar ve robotun ilerlemesini durdururlar. Çoğu evde basamaklar ve eşikler yüzünden gerekli olduğu için düşme sensörlerini uygulama üzerinden devre dışı bırakmak mümkün değildir. Düşme sensörlerini bu özelliği her marka ve robot için geçerlidir.

Bölge önceden kapalı bir kapının arkasında olan bir alana ayarlanmışsa bölge temizliği başarısız olabilir.
Açık kapının yanında normal bir temizlik başlatın, ardından robot kapının açık olduğunu fark ettiğinde bir bölge temizliği başlatın

Filtreyi söküp yeniden takın, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için tekrar çalıştırın. Filtrenizi asla yıkamayınız, bu arıza genellikle filtreler yıkandıktan sonra ortaya çıkmaktadır ve bazı durumlarda fan değişimine sebep olabilir. Yıkanmış filtrelerden kaynaklanan bu arıza kullanıcı hatası kapsamına girmektedir.
Hem yuvadaki hem de robot altındaki şarj kontaklarını silin. Temiz olduklarından ve aşırı bir şekilde aşınmadıklarından emin olun.
Filtreyi temizleyin ve robota geri yerleştirin ve tekrar deneyin. Filtrenizi asla yıkamayınız, bu arıza genellikle filtreler yıkandıktan sonra ortaya çıkmaktadır ve bazı durumlarda fan değişimine sebep olabilir. Yıkanmış filtrelerden kaynaklanan bu arıza kullanıcı hatası kapsamına girmektedir.
Robotlar sadece 2.4GHz wifi ile çalışır, 5GHz WiFi’ye bağlanamaz. Tüm WiFi kurulum adımlarını buna dikkat ederek doğru bir şekilde uyguladıysanız, aşağıdaki yöntemlerden birini deneyin: • Doğru WiFi şifresini kullandığınızdan emin olun. • Android telefon kullanıyorsanız, Bluetooth, GPS ve konum için izinler vermenizi öneririz. • Mi Home veya roborock uygulama ayarlarında mevcut bölgenizi seçin. • WiFi kurarken doğru robotu seçtiğinizden. • WiFi’niz soru işaretleri gibi özel karakterler içeriyorsa, şifrenizi değiştirip tekrar denemenizi öneririz. • Birkaç başarısız deneme oldu ise robotunuzu resetlemenizi öneririz.
Bu sunulan çözümler eğer sorununuzu çözmeye yardımcı olmadıysa 0850 955 15 14 nolu destek hattından yardım alabilirsiniz.
Hayır. İçine düzenli olarak su eklemenizi öneririz.

Evet.
Robot süpürge, Wi-Fi olmadan çalışır ve tüm evi kapsayan temizlik yada nokta temizliği yapabilir ve bir düğmeye basarak yuvasına dönebilir. Wi-Fi’ye bağlanmak, programlı temizlik, emiş gücü seçimi ve daha fazlasını içeren gelişmiş özellikler sağlar. Wifi olmadan oluşturduğu haritayı size aktarması veya sizin de mevcut harita üzerinde alan seçiminiz mümkün olmayacaktır.

Evet. Yerleşik düşme sensörleri herhangi bir yüksekliği algılayacak ve robotun düşmesini önleyecektir
Ürünlerimizin toz haznesi dolu uyarısı bulunmamaktadır. Toz haznesini düzenli olarak boşaltmanızı tavsiye ederiz.

Sadece bir tatlı kaşık beyaz sirke veya sabun bazlı bir deterjan ekleyebilirsiniz. Köpürtmemeye özen gösteriniz. Belirtilen miktarlardan fazla katkı kullanımından doğabilecek arızalarda sorumluluk kullanıcıya aittir.

Emiş güçlendirme modu, robot halı üzerindeyken zemini daha iyi süpürmek için emme gücünü otomatik olarak maksimuma çıkaracağı anlamına gelir. Ana fırça, parke veya karo ile karşılaştırıldığında direncinin arttığını hissederek halıyı tanımaktadır. Sert zeminde direnç azaldığında emiş gücü normale dönecektir. Ana fırçanın kılları aşınmışsa robot direnç değişikliğini hissedemeyeceği için halı modu çalışmayabilir.
Cihazı fabrika ayarlarına döndürmek için: Adım 1: Ev simgesi düğmesini 3-5 saniye basılı tutun.Adım 2: Wifi LED’inin yanındaki sıfırlama düğmesine bir kez basmak için bir iğne kullanın ve güç düğmesi, ana sayfa düğmesi ve nokta temizleme düğmesinin ışığı söndüğünden emin olun. Bunu yaparken, lütfen ana düğmenin hala basılı tutulduğundan emin olun.Adım 3: Sıfırlama düğmesine bastıktan sonra güç düğmesi tekrar yanıp sönene ve “İlk sürüm geri yükleniyor. Yaklaşık beş dakika sürecektir. Lütfen sabırla bekleyiniz” sesini duyana kadar ana düğmeyi 5 saniye basılı tutmaya devam edin ve ardından bırakın.Uyarı: 1. Fabrika ayarlarının geri yüklemesi, robot ile wifi bağlantısını kesecektir. Lütfen fabrika ayarlarının geri yüklemesinden sonra yeniden wifi ayarlarını yapınız.2. Fabrika ayarlarının geri yüklemesi ayrıca robotun ana yazılımı sürümünü üretim sırasındaki orijinal sürümüne geri dönmesini sağlayacaktır. Fabrika varsayılan ayarlarına geri döndükten sonra, robotun ayarlarına – genel ayar – ulaşabilir ve en son sürüme yükseltmek için güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.3. Fabrika ayarları geri yüklemesi, cihazdaki tüm ayarlarınızı – saat, programlanmış temizlik, haritalar, tercihler vb – silecektir.4. Fabrika ayarları geri yüklemesi, her temizliğin süresi, boyutu ve haritası dahil olmak üzere her temizliğin günlüğünü de silecektir. Ancak toplam süre, toplam temizlik süreleri ve toplam boyut hala orada tutulacaktır.

S5 Max ve S6 modelleri 3 harita kaydedebilir. Yalnızca çok katlı özelliği desteklenen ve etkinleştirildiğinde, farklı katlar için haritalar oluşturabilirsiniz.
Yakın zamanda, Roborock uygulamasında S5 Max ve S6 için desteklenen çok katlı haritalar özelliğine sahip en son ürün yazılımı piyasaya sürüldü. Denemek için Roborock uygulamasını yükleyebilirsiniz.

Genellikle, hafta içinde düzenli kullanılıyorsa, müşterilerin robotu her zaman yuvaya koymalarını öneririz. Batarya tamamen şarj edildikten sonra, yalnızca cihazın ana kartı enerji alır ve müşterilerin endişelenmesine gerek kalmaz. Şarj yuvası bataryayı en iyi ve optimize şekilde şarj edecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, cihaz yuvada değilse 24 saat sonra herhangi bir işlem yapmadan otomatik olarak kapanır ve müşterilerin cihazı açmak için güç düğmesini manuel olarak basılı tutması gerekir. Elbette, birkaç ay kullanılmayacaksa, müşterilerin cihazı kapatmasını, hatta bataryayı çıkarmasını öneriyoruz.
Evet. Harita kaydetme modunu etkinleştirin ve uygulamada temizlenmesini istediğiniz odaya dokunun, robot o odayı temizleyecektir.
İlk harita için, robot haritayı oluştururken karşılanması gereken 4 gereksinim vardır: 1. Haritayı kaydet modu etkinleştirilir. 2. Robot yuvasından çalışmaya başlamalıdır. 3. Robot, sadece bir yere değil, haritanın temizlenmek üzere algıladığı her yere gider. Lütfen haritada görüntülenmesini istediğiniz odalar için kapıların açık olduğundan emin olunuz. 4. Robot kendi kendine ve başarılı bir şekilde yuvasına (pozisyonu taşınmamış) geri döner. Bu sırada yuvanın yeri değişmemiş olmalı ve robota kesinlikle müdahale edilmemelidir.Diğer ek haritalar için, lütfen önce bina düzenini çok katlı olarak değiştirin (diğerleri için: çok katlı haritalar özelliğini etkinleştirin) ve “yeni harita oluştur” u tıklayın. Çok katlı haritalama yaparken şarj yuvasını robotla birlikte hareket ettirmenize gerek yoktur. Ek katları haritalandırmak için süpürgeyi tek başına hareket ettirmeniz yeterlidir. Elektrik süpürgesi, temizliği ilk başlattığınız noktaya geri dönecek ve yeni haritayı saklayacaktır. Tüm haritalar başarıyla oluşturulduktan sonra yeniden şarj yuvasına götürün ve yerleştirin. Farklı katları temizletmek için sadece süpürgeyi o kata götürün ve yere bırakın, çalıştırın. Kendi başına hangi kat olduğunu algılayacak ve ilgili haritayı kullanacaktır.Roborock’un geçebileceği bir eşiğin maksimum yüksekliği nedir? S6 MaxV, S6 Pure, S6, S6 Max, S5 modellerinin tırmanma kabiliyeti 2cm (0.79inch) şeklindedir.